<<< předchozí

další >>>

Pro pokrytí finančních potřeb TJ byla vykonávána vedlejší hospodářská činnost - osobní a nákladní autodoprava. TJ vlastnila 2 vozy Škoda 1203, nákladní automobil Praga ST5, autobus RTO a mikrobus. V tomto období byla v rámci TJ také bohatá společenská aktivita - pořádaly se nejrůznější výlety, lyžařské zájezdy, školní radovánky, plesy.

V letech 1989-91 patřil mezi klenoty naší TJ oddíl volejbalu, který nás v té době úspěšně reprezentoval v krajské soutěži

V roce 1993 velká povodeň strhla část fotbalového hřiště. Z tohoto důvodu museli naši fotbalisté hrát mistrovská utkání na hřišti v Ropici. Nově rekonstruované hřiště už pak mělo travnatý povrch. Těsně před realizací byl v této době také projekt výstavby lyžařského vleku v Řece, bohužel se však nikdy neuskutečnil.
S odlivem dotací ČSTV pro činnost TJ začalo období výrazného zpomalení rozvoje TJ. Od roku 1994 začala být budova TJ komerčně pronajímána a od roku 1998 začala po rekonstrukci vnitřních prostor v budově fungovat restaurace Na hřišti. S omlazením výkonného výboru TJ začala další éra rozvoje naší TJ. 

V roce 1999 se uskutečnila velká rekonstrukce volejbalového hřiště na antukové tenisové kurty, u prodejního stánku byly instalovány houpačky, průlezky, pískoviště, ohniště. V roce 2000 byla v areálu TJ zřízena odpočívka na cyklostezce euroregionu Těšínské Slezsko. Od roku 2000 začala celková rekonstrukce fotbalového hřiště, která byla v letošním roce dokončena. V roce 2001 začala probíhat výstavba druhého fotbalového hřiště. Tyto akce jsou prvními vlaštovkami při realizaci plánu výstavby moderního sportovního areálu, který by měl sloužit široké veřejnosti, okolním školám a školkám, našim sportovcům, ale také profesionálním i amatérským sportovním týmům pro pořádání různých soustředění.

V tomto sportovním komplexu se plánuje s výstavbou sportovní víceúčelové haly, krytého bazénu, rehabilitačních linek a sauny, ubytovny s kapacitou cca 45 míst, 2 hřiště na squasch, 2 bowlingových drah, antukového volejbalového hřiště, hřiště na beachvolejbal, 2. fotbalového hřiště, plánuje se také výstavba fotbalového hřiště s umělou trávou.
Plány to jsou obrovské a snad se je podaří realizovat a dokončit. V rámci tohoto plánu bude v letošním roce postavena víceúčelová sportovní hala.

V současné době naši TJ úspěšně reprezentuje fotbalové družstvo mužů v 1.B třídě Slezské fotbalové župy, dále družstvo žáků i dorostu a družstvo stolního tenisu. Naše ženy se pravidelně scházejí ke cvičení v tělocvičně. Kromě již zmíněného fotbalového turnaje Memoriál Ing. Vl. Krejzy každoročně pořádáme tenisový turnaj Smilovice Open. Ze společenského dění v TJ je potřeba vyzdvihnout již tradiční pořádání Sportovního plesu.

<<< předchozí

další >>>