Cvičení pro ženy - Zumba - fitness

Omlouváme se, ale cvičení ZUMBY ve Sportcentru Smilovice bylo dočasně přerušeno

Děkujeme za pochopení.

Informace a objednávky Ágnes 721 434 018 (další info také na www.superzumba.cz)
Každý čtvrtek do 19:30 do 20:30 pod vedením certifikované cvičitelky
Jednotlivý vstup 70Kč, permanentka 10 vstupů=650Kč

    ZUMBA® je dynamický ZÁBAVNÝ fitness program, který v sobě spojuje prvky aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců. ZUMBA® je založena na principu intervalového kardio tréninku, kde se střídá svižná část s pomalejší a v této kombinaci dochází ke spalování tuků a efektivnímu formování CELÉHO těla (nejvíce v oblasti trupu, budete tedy mít štíhlý pas a pevné bříško). Cvičí se na úžasnou veselou motivující hudbu, která Vám sama hýbe tělem !!! Nemusíte se bát, že byste během lekce nestíhali!  Lekce Zumba fitness® zvládne úplně každý, nepotřebujete mít žádné taneční či fitness zkušenosti, je navržena pro každého bez rozdílu věku, váhy či kondice. Není vůbec nutné dokonale napodobovat pohyby instruktorky. Ta je pro Vás pouze "inspirací".... Můžete si pohyby provádět, jak se Vám chce a podle toho, jak se právě cítíte. Choreografie jsou jednoduché a na lekcích se opakují, takže po pár hodinách je budete umět "zpaměti".
Při hodině si ani neuvědomíte, že cvičíte, nemusíte přemýšlet nad žádnými složitými kroky a budete se cítit jako na party. Nebudete se dívat na hodinky, jako na jiných cvičeních :)
 
ZUMBA® je úžasná pro mysl, tělo i duši. Využívá základní kroky především  salsy, reggaetonu, merengue a cumbie, objevuje se také tango, flamengo, samba, bhangra, belly dance, axé, calypso a mnohé další.
 
Jak vznikla ZUMBA®
Když si kolumbijský instruktor aerobiku Beto Peréz v devadesátých letech zapomněl na svou hodinu nahrávku a musel improvizovat na latinskoamerickou hudbu, zřejmě netušil, že tvoří revoluční fitness program, kterému propadnou statisíce lidí po celém světě. Do českých fitness center zumba pronikla až v r.2010, přesto jsou její hodiny většinou vyprodané.
 
Co je cílem cvičení ZUMBA Fitness®
Pobavit se při tanci na skvělou hudbu, odreagovat se, načerpat životní energii, předávat radost z pohybu, ukázat, že se dá hubnout s úsměvem, bez stresu, a že to zvládne každý !!!! 
 
Nejpoužívanější taneční styly
Merengue: Za kolébku se považuje Dominikánská republika, ale také se může najít na Haiti a Santo Domingu. Tancuje se většinou v rychlém tempu. (např.Mi chica sexy, El Marciano) 
Salsa: Jeden z mých nejoblíbenějších tanečních stylů je směs karibských kultur a je silně ovlivněn Kubou, Afrikou a Španělskem. Populární se salsa stala až v New Yorku a v Floridě, kde je slavná až dodneška. (Např. Ya Llego) 
Cumbia: Rytmy až z Kolumbie, Jižní Ameriky, ale silné ovlivnění je i Afrikou a Evropou. Je inspirována tancem afrických otroků, kteří měli u nohy kouli. (např.Zumba Kumbia, Pa ´l Charco, Mami) 
Reggaeton: Je z Jamaiky a je velmi populární v Puerto Ricu a Panamě. Obsahuje tvrdé rytmy a základem jsou bubny. Někdy se mu říká "hudba ulice". (Např. Hala, Drop It On Me)
V lekcích mohou zaznít i další styly: Chacha, Quebradita, Rock ´n roll, Axé, African dance, Flamenco a další ....
 
Pokud vás Zumba zaujala, přijďte si ji vyzkoušet - moc dobře se pobavíte a odejdete s dobrým pocitem, že jste udělali něco pro své zdraví.