Cvičení pro ženy - Pilates a FIT-Pilates

Omlouváme se, ale cvičení Pilates ve Sportcentru Smilovice bylo dočasně přerušeno

Děkujeme za pochopení.

 

PILATES je cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety. Inspiroval se ve starých kulturách. Cílem je propojení a vědomá souhra těla a mysli.

Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo svaly jako základ správného držení těla.
 
Účelem je posílení centra – jádra těla tzv.  "Gürtel", nebo "Power house". Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii.
Metoda Pilates nepoužívá nespočetná opakování až do únavy svalů, naopak vytváří podpůrný systém pomocí pozvolného vypracování jednotlivých svalových skupin s cílem dosažení harmonického celku.
Pohybové sekvence jsou v každém programu promyšleně vypracovány tak, aby odbouraly špatné návyky a nenásilnou formou posílily celé tělo a jeho držení.

PILATES - zdravá záda je určen (nejen) pro začátečníky, zaměření na protahování a posilování s vlastní váhou.
FIT-PILATES je náročnější verze cvičení Pilates, využívající podložky Flowin / cvičení na velkém míči, určeno pro pokročilé cvičence, kteří mají zvládnuty základy Pilates.
 
Programy jsou od začátečníků přes mírně až po velmi pokročilé.
Od laické veřejnosti po sportovce a tanečníky.
Pilates je kondiční i rehabilitační.